Choď na obsah Choď na menu
 


 

My Chemical Romance

My Chemical Romance (MCR) je názov americkej rockovej skupiny. Kapela bola založená v roku 2001 v New Jersey, v Spojených štátoch. Skupina za ten čas vydala spolu tri albumy. My Chemical Romance sú niekedy nesprávne označovaní za skupinu, tvoriacu v žánri emo.

V ich prvom albume s názvom “Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love” spevák skupiny Gerard Way vyjadruje svoje pocity z teroristických útokov 11. septembra na WTC (predovšetkým v skladbe “Skylines and Turnstiles”), ktorých bol svedkom.

Druhý album MCR, ktorý má názov, má názov “Three Cheers for Sweet Revenge” bol vydaný v roku 2004. Keď album vyšiel otvorili sa pre MCR dvere k novému publiku avšak keď vyšiel kapela bola na tom dosť zle. Ale výmenou starého bubeníka za Boba a pomoc terapeutov Gerardovi pomohla kapele. Gerard prestal piť a brať drogy. Kapela sa znovu zišla aby natočili prvý klip k pesničke “I´m not okay” neskôr natočili klip “Helena” ktorý bol vlastne o pohrebe Gerardovej a Mikeho babky Eleny. Nakoniec natočili klip k skladbe “The Ghost Of You”.

V roku 2006 skupina vydala zatiaľ ich posledný album s názvom “The Black Parade” (v preklade čierny pochod), ktorého ústrednou témou je rakovina. Hlavná postava “The Patient” (pacient) zomiera a príde si pre neho smrť tak, ako si to vždy predstavoval - čiernym pochodom. K tomuto albumu boli natočené videoklipy k skladbám “Welcome The To Black Parade”, “Famous Last Words”, “I Don´t Love You”, “Teenagers”, taktiež sa plánujú videoklipy k skladbám “Mama” a “Disenchanted”.

Kapela vydala aj DVD s CD s názvom ”Live On The Murder Scene” (LOTMS)